KONST / Litografier / Färglitografi 16673027
nr 1667 3027
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Signerad. Färglitografi, bildmått: 66x50cm, yttermått inklusive ram: 84x68cm
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
måndag 9 december 2024
kl 19:41:09
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ruth Goldmann-Grosin
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin